نسخه های عسلی

درمانهای عسلی

۱۷ نسخه عسلی برای کسانی که عاشق سلامتی هستند

عسل که زنبورها با جمع آوری شهد گل ها، آن را تولید می کنند، شیرین ترین ماده ای است که طعم های متفاوتی دارد. دانشمندان خاصیت دارویی آن را قبول دارند و بعضی از آنان معتقدند در صورت مصرف درست، مقدار قند آن تأثیر سوئی بر بیماران مبتلا به دیابت نخواهد گذاشت.
گاهی عسلی حاوی اسپورهای باکتری کلستریدیوم بوتولونیم است که می تواند برای نوزادان خطرناک باشد و در برخی موارد نادر، ممکن است عسلی برای بزرگسالان نیز مناسب نباشد. اما به طور کلی عسل خواص متعددی دارد. آیا می دانستید که مخلوطی از عسل و دارچین می تواند بسیاری از بیماری ها را در بزرگسالان درمان کند؟

آرتریت: یک سهم از عسلی طبیعی را با ۲ سهم آب ولرم و یک قاشق مرباخوری پودر دارچین مخلوط کنید و با آن مفصل ها را ماساژ دهید. این مخلوط در عرض یک یا ۲ دقیقه درد را کاهش می دهد. مصرف روزانه ۲ بار (ناشتا و قبل از خواب) یک لیوان آب داغ حاوی عسل و یک قاشق مرباخوری پودر دارچین، آرتریت مزمن را درمان می کند. (بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.)

بوی بد دهان: یک قاشق مرباخوری از عسلی طبیعی و یک قاشق مرباخوری پودر دارچین را در یک لیوان آب ولرم مخلوط و سپس غرغره کنید.

عفونت مثانه: برای از بین بردن میکروب در مثانه دو قاشق غذاخوری پودر دارچین و یک قاشق مرباخوری عسل را در یک لیوان آب ولرم مخلوط و میل کنید.

سرطان: نتایج بررسی ها نشان می دهد، سرطان معده و استخوان را می توان با مصرف روزانه ۳ بار (به مدت ۳ ماه) مخلوطی از یک قاشق غذاخوری از عسلی طبیعی و یک قاشق مرباخوری دارچین درمان کرد.

کلسترول: برای کاهش میزان کلسترول در خون روزانه از مخلوط ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۳قاشق مرباخوری پودر دارچین در نیم لیتر آب استفاده کنید.

سرماخوردگی: برای رفع سینوزیت و تسکین علائم سرماخوردگی، یک قاشق غذاخوری عسل ولرم را با یک چهارم قاشق مرباخوری پودر دارچین مصرف کنید.

ریزش مو: ۱۵دقیقه قبل از حمام کردن، مخلوطی از کمی روغن زیتون ولرم، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق مرباخوری پودر دارچین را به پوست سر و مو بمالید.

داروی جامع امام رضا(ع) و بیماری های قابل درمان با آن

بیماری قلبی: مصرف منظم مخلوطی از عسلی طبیعی و پودر دارچین به جای مربا، میزان کلسترول خون را کاهش می دهد و از بروز حمله قلبی پیشگیری می کند.

سیستم دفاعی بدن: عسل حاوی ویتامین های مختلف و آهن است. مصرف روزانه عسل و پودر دارچین ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از بدن در برابر باکتری و حمله ویروسی محافظت می کند. مصرف منظم عسل، گلبول های سفید خون را تقویت می کند.

سوءهاضمه: مصرف ۲قاشق غذاخوری از عسلی طبیعی با مقداری پودر دارچین قبل از غذا، به هضم غذاهای سنگین کمک می کند.

آنفلوآنزا: دانشمندان اسپانیایی طی مطالعات خود ثابت کرده اند که عسل حاوی ماده طبیعی است که میکروب های آنفلوآنزا را از بین می برد.

طول عمر: مخلوطی از ۴ قاشق مرباخوری عسل، یک قاشق مرباخوری پودر دارچین و سه لیوان آب تهیه کنید. ۳تا۴ بار در روز یک چهارم لیوان این مخلوط را میل کنید تا علائم پیری از بین برود، پوستتان نرم شود و عمر طولانی کنید.

جوش: قبل از خواب مخلوطی از مقداری عسل و پودر دارچین را روی قسمت های موثر بمالید و روز بعد بشویید.

عفونت های پوستی: عسل و پودر دارچین می تواند اگزما و کچلی و هر نوع عفونت پوستی را درمان کند.

دندان درد: برای پیشگیری از دندان درد، مخلوطی از یک قاشق مرباخوری پودر دارچین و ۵ قاشق غذاخوری عسل را روی دندان بمالید.

ناراحتی معده: مصرف مخلوطی از عسل همراه با پودر دارچین، معده درد و زخم معده را درمان می کند. نتایج بررسی هایی که در هند و ژاپن انجام شده است نشان می دهد که این مخلوط نفخ معده را نیز رفع می کند.

کاهش وزن: نیم ساعت قبل از صبحانه، یک لیوان آب ولرم با مخلوطی از یک قاشق مرباخوری عسل و نصف قاشق مرباخوری پودر دارچین میل کنید. این مخلوط را قبل از خواب نیز مصرف کنید. در صورت مصرف منظم حتی وزن افراد مبتلا به چاقی مفرط نیز کاهش می یابد. این مخلوط مانع از تجمع چربی در بدن می شود.

 

 

جهت دنبال کردن فروشگاه انگپین در فضای مجازی روی نام پیام رسان کلیک نمایید(بله، ایتا، گپ، سروش، آی گپ و روبیکا)

جهت دنبال کردن کانال طب اسلامی ایرانی در فضای مجازی روی نام پیام رسان کلیک نمایید(بله، ایتا، گپ، سروش، آی گپ و روبیکا)

شریف
ارسال دیدگاه